Hem » Vapen » Vapenpaket » Vapenpaket CZ 457 SYNTET

Vapenpaket CZ 457 SYNTET

CZ

Kaliber

9495 SEK Ref. Pris (12172 SEK)

Omdömen

Ställ en fråga om produkten

Produktbeskrivning

Vapenpaket CZ 457 SYNTET + Optic Science 3-9x40 AO

Vapenpaket CZ 457 SYNTET är småviltstudsaren som gör jobbet. Detta tillsammans med mycket bra optik till ett bra paketpris för småvilt. Kaliber, 22lr, 17hmr, 22wm

Vapen

CZ 457 Syntet är småviltstudsaren som gör jobbet lika bra på skjutbanan som i skogen. Bra skjutegenskaper som gör det extra roligt att träna och jaga småvilt. Levereras komplett med ett löstagbart magasin på 5-skott, kallhamrad pipa.

  • Vikt: 2,6kg
  • Kaliber: 22LR
  • Längd: 52,5cm

 

Kikarsikte

Optic Science Optic Science 3-9x40 AO är en perfekt kikarsikte för sportskytte och småviltsjakt. Förstoringen på 3-9 gör den lämpad

för kortare avstånd. Riktmedel med flera inställningsmöjligheter för dagens
olika ljusförhållanden. Kvävefylld för att förhindra imma, och linser behandlade med
multicoating som gör att vatten och smuts inte sätter sig på glaset.

Notera - Kaliberval
När du slutför ditt köp över vår hemsida så ringer vi upp dig inom kort och hjälper dig med licensansökan, så fort tiden finns tilllgänglig för oss.
I samtalet väljer vi tillsammans vilken kaliber vi ska söka licens på, efter ditt önskemål.

Kontakt

Har du några frågor så kan du kontakta oss på mail eller telefon - info@fritidvildmark.se - 0911-34203

Notera - Licens
Efter du lagt din order kommer vi att kontakta dig och hjälpa till med ansökan om vapenlicens. För att inneha licens för jaktvapen krävs jägarexamen och vanligtvis att du fyllt 18år.

X
Sugen på tips?

Rabatter, tips och mycket mer i vårt nyhetsbrev.